Biokominek aranżacje

Nie zawsze i nie wszędzie istnieje możliwość zastosowania typowego, klasycznego kominka opalanego drewnem. Konstrukcja budynku, brak możliwości odprowadzania spalin, niewielka przestrzeń lub też po prostu brak możliwości „wmontowania” tradycyjnego kominka na drewno, powodują, że popularnością coraz bardziej cieszą się nowoczesne biokominki.

Biokominek sam w sobie może stworzyć bardzo ciekawą i niezwykle oryginalną aranżację wnętrza. Należy jednak wiedzieć, w jaki sposób całe wnętrze zaaranżować, dostosowując je do kominka na biopaliwo, lub też jaki biokominek do danego wnętrza wybrać.

Aranżacje wnętrz z biokominkiem 1
Aranżacje wnętrz z biokominkiem 2
Aranżacje wnętrz z biokominkiem 3

 

Nowoczesne biokominki w aranżacjach wnętrz

Nowoczesne, bardzo stylowe wnętrza doskonale komponują się z nowoczesnymi biokominkami. Kominki na biopaliwo najczęściej cechuje wykonanie na bazie stali nierdzewnej oraz szkła. Nowoczesny biokominek posiada nie tylko nietypowy kształt, ale przede wszystkim cechuje go niezwykle oryginalne wykonanie. Biokominki doskonale sprawdzają się w przestrzennych, nieco surowych, jasnych wnętrzach. Wykonane ze stali nierdzewnej lub też pomalowane na czarno, obudowane są szybą. Nowoczesne biokominki najczęściej aranżuje się pod postacią kominków na biopaliwa w formie stojącej lub też wiszącej. Znacznie rzadziej są one wbudowane lub też zabudowywane, a to głównie dlatego, aby podkreślić ich oryginalną i niezwykle stylową obudowę.

 

W aranżacji biokominków nowoczesnych bardzo ważne jest to, aby:

- całe wnętrze pasowało do stylu nowoczesnego, biokominki nowoczesne nie sprawdzą się dobrze w klasycznych wnętrzach,

- biokominek nowoczesny powinien być jednym z centralnych elementów aranżacji, a nie jak w przypadku biokominków klasycznych – jedynie wtopionym elementem aranżacji,

- biokominki nowoczesne zarówno stylem jak i wykonaniem, a także kształtem powinny tworzyć spójną całość z pomieszczeniem.

Nowoczesne biokominki w aranżacjach wnętrz 1
Nowoczesne biokominki w aranżacjach wnętrz 2
Nowoczesne biokominki w aranżacjach wnętrz 3

 

Biokominki retro w aranżacjach wnętrz

Kolejnym, bardzo ciekawym aspektem jeśli chodzi o aranżacje biokominków są tak zwane biokominki retro. Jest to nic innego, jak typ biokominka, który pasuje jednocześnie do nowoczesnych wnętrz, tworząc z nimi pewnego rodzaju kontrast, jak również do wnętrz klasycznych, gdzie słowo „retro” pełni tutaj kluczową funkcję.

Biokominek retro cechuje się klasyczną, jednocześnie nietypową budową. Często są to kominki masywne, przypominające kominki, które stosowane były w dawnych latach i wykorzystywane jako główne źródło ogrzewania w domach. Zarówno ich zastosowanie w aranżacjach klasycznych jak i nowoczesnych powinno mieć miejsce przy:

- odpowiedniej adaptacji kominka na biopaliwa typu retro,

- właściwym wykorzystaniu przestrzeni, ponieważ większość tych biokominków to duże, masywne elementy,

- przy właściwym ich wykorzystaniu, bowiem biokominki retro mogą zapewnić dużą ilość ciepła, ze względu na większe gabaryty.

Biokominki te są więc najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, choć jednocześnie rozwiązaniem, które można wkomponować w bardzo nieliczną ilość wnętrz.

Biokominki retro w aranżacjach wnętrz 1
Biokominki retro w aranżacjach wnętrz 2
Biokominki retro w aranżacjach wnętrz 3

 

Aranżacje wnętrz z biokominkiem wiszącym

Właściwe zagospodarowanie dużych przestrzeni oraz sporych wnętrz wymaga chyba więcej wysiłku i odpowiedniej wiedzy, niż w przypadku bardzo małych przestrzeni. Duże, wysokie wnętrza o sporych powierzchniach użytkowych, zaadaptować trzeba zarówno pod kątem przestrzeni użytkowej, jak i wysokości. Tym samym biokominki wiszące są idealnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o adaptacje i dostosowanie biokominka do wnętrza przestrzennego, wysokiego, o sporej przestrzeni użytkowej, jak i sporych wysokościach.

Biokominki wiszące mogą być wykonane, jak również wykorzystywane w aranżacjach o stylu klasycznym i nowoczesnym. Biokominki wiszące idealnie:

- pasują do pomieszczenia wysokiego, w którym zapełnienie powierzchni i wysokości jest bardzo ważne,

- idealnie komponują się w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach, bowiem mogą być wykonane w różnych typach,

- idealnie komponują się we wnętrzach o dużych przestrzeniach,

- mogą być podwieszone do ścian i sufitów, zarówno na środku pomieszczenia, jak i w innym miejscu.

Aranżacje wnętrz z biokominkiem wiszącym 1
Aranżacje wnętrz z biokominkiem wiszącym 2
Aranżacje wnętrz z biokominkiem wiszącym 3

 

Aranżacje ogrodów z biokominkiem ogrodowym

Biokominki ogrodowe są jednym z najbardziej atrakcyjnych obecnie biokominków. Jest to swoista nowość na rynku, która przybyła do nas, wraz ze wzrostem popularności ogrodnictwa w naszym kraju. Dzisiaj jednak biokominki ogrodowe wykorzystywane są nie tylko w ogrodach, ale są bardzo popularne:

- w altanach lub specjalnych ogrodach zimowych, które można wykorzystywać przez okrągły rok,

- na tarasach oraz na werandach, gdzie doskonale sprawdzają się wieczorami, do przyjacielskiej „posiadówki”,

- w wielkopowierzchniowych i małopowierzchniowych ogrodach, gdzie idealnie sprawdzają się zarówno jako element ozdobny, jak i oświetlenie ogrodu.

Aranżacje ogrodów z biokominkiem ogrodowym 1
Aranżacje ogrodów z biokominkiem ogrodowym 2
Aranżacje ogrodów z biokominkiem ogrodowym 3

 

Biokominki są niezwykle atrakcyjnym i niezwykle ciekawym elementem aranżacji wnętrz i ogrodów.