Biokominek na stół

Pokaż
Sortuj wg
  1. 1
  2. 2

Aracar - biokominek mały, przenośny, idealny na stół lub na taras

Już od: 4 400,00 zł

Dempo 50 - biokominek wolnostojący, przenośny z szybą, kolor biały

Już od: 3 400,00 zł

Dempo 40 - biokominek mały, przenośny, kolor biały

Już od: 3 200,00 zł

Colima - biokominek mały, przenośny, z szybą, kolor biały

Już od: 4 100,00 zł

Manam - biokominek przenośny, z szybą, czarny

Już od: 4 100,00 zł

Manam - biokominek przenośny, z szybą, czerwony

Już od: 4 100,00 zł

Stromboli 60 - biokominek wolnostojący, mały, z szybą, czerwony

Już od: 4 500,00 zł

Stromboli 60 - biokominek wolnostojący, oryginalny, mały, z szybą, biały

Już od: 4 500,00 zł

Erta 80 3/4 Symmetric - biokominek nowoczesny, półokrągły, przenośny

Już od: 6 600,00 zł

Erta 80 1/2 Symmetric - biokominek nowoczesny, półokrągły, przenośny

Już od: 5 800,00 zł

Tanaga 2 - biokominek mały, wolnostojący, z szybą, kolor czarny

Już od: 5 500,00 zł

Stromboli 60 - biokominek wolnostojący, mały, z szybą, czarny

Już od: 4 500,00 zł

Pokaż
Sortuj wg
  1. 1
  2. 2

Biokominki na stół – charakterystyka

Nie każdy biokominek musi być urządzeniem o dużych gabarytach, zapewniającym bardzo dużą ilość ciepła. Są to również urządzenia, które z powodzeniem mogą służyć do celów ozdobnych, jako element aranżacji. Takie też są biokominki na stół. Jest to produkt niewielki, przypominający bardziej biolampę lub też świecę, aniżeli sam kominek na biopaliwo. Mimo to, jest to kominek, który ze względu na nieco mniejsze rozmiary oraz dopasowanie, idealnie sprawdzi się na stołach w salonach, jadalniach, na werandzie, w altanie czy też w ogrodzie. Jest to grupa biokominków specjalistycznych, czyli takich, które mogą być przede wszystkim wykorzystane bez specjalnego montażu i bez dodatkowych systemów zabezpieczeń. Biokominek na stół to kominek na biopaliwo, który musi cechować się:

- niewielkimi wymiarami, tak aby mógł być spokojnie postawiony na stole razem z innym przedmiotami,

- odpowiednim zabezpieczeniem przed poparzeniem oraz rozlaniem paliwa, bowiem stół nie jest stabilniejszy niż zabudowa w ścianie, czy nawet podłoga,

- odpowiednim zabezpieczeniem przed rozbiciem,

- odpowiednią ochroną przed wodą, wiatrem oraz innym warunkami atmosferycznymi.

 

Tak więc biokominki na stoły przypominają bardziej duże świece czy też lampy. Jednak w naszej ofercie znajdują się również tego typu kominki na biopaliwo o znacznie większych gabarytach. Takie rozwiązanie zapewnia nie tylko możliwość ustawienia biokominka na stole, ale również zachowuje wszystkie niezbędne właściwości biokominka, które ten posiada, takie jak odpowiednia moc grzewcza, czy też solidna, duża i ciężka konstrukcja. Na pewno jednak biokominki przeznaczone na stoły są zupełnie innym produktem, bardziej ozdobą i elementem aranżacji niż produktem funkcjonalnym czy też urządzeniem do ogrzewania domu.

 

Gdzie stosować biokominki stołowe

Biokominki na stół oraz wszelkiego rodzaju biolampy doskonale sprawdzają się jako elementy ozdobne i to niemalże wszędzie. Ich niewielkie rozmiary sprawiają, że są to urządzenia równie mobilne i łatwe w transporcie, co zwykłe lampy czy nawet świece. Oczywiście nasza bogata oferta obejmuje również duże biokominki, które można zastosować i ustawić na stole, jednak zdecydowana większość oferty dotyczy niewielkich biokominków i lamp na biopaliwo. Samo zastosowanie jest więc bardzo powszechne. Oto kilka przygotowanych przez nas propozycji.

 

W salonie można zastosować jeden z niewielkich biokominków na stół lub też biolampę. Co ciekawe, niekonieczne trzeba je stosować bezpośrednio na stole lub stoliku kawowym, bowiem doskonale sprawdzą się również na szafce RTV, a nawet na półkach z książkami. Jest to rozwiązanie, które pozwala nadać wyjątkowy klimat każdemu salonowi.

W sypialni, biokominek stołowy, szafkę nocną, komodę czy też nocny stolik lub szafkę RTV sprawdzi się doskonale. W pomieszczeniu sypialnianym urządzenie takie stworzy przede wszystkim znakomity i całkowicie odmienny klimat. Można go oczywiście wykorzystać podczas romantycznego wieczoru, czy też przed odpoczynkiem, żeby po prostu poczuć się zdecydowanie lepiej.

Biokominek na stół w łazience -tam również można je z powodzeniem wykorzystywać. Można zamiast świec ustawić właśnie niewielką biolampę lub biokominek. Trzeba pamiętać jednak, że nie jest to raczej urządzenie do ogrzewania, ale do nadawania niesamowitości całej aranżacji i otoczeniu. W łazience tego typu biokominki sprawdzą się jako elementy typowo do chwilowego zastosowania – na przykład przy odprężającej kąpieli.

Biokominki na stół idealnie wpasują się w werandę, balkon, taras, altanę, działkę rekreacyjną czy też stolik w ogródku. Nie ma chyba lepszego rozwiązania niż zastosowanie ich właśnie w ogrodzie, czy też w miejscach poza domem. Niewielkie, bezpieczne, odporne na działanie wody, posiadające niewielką ilość biopaliwa w palenisku oraz zabezpieczone przed jego rozlaniem w przypadku upuszczenia, kominki na biopaliwo idealnie wkomponują się w wieczorną biesiadę w altanie ogrodowej. Dodatkowo, doskonale sprawdzą się również wieczorami, ustawione na przykład na specjalnych podwyższeniach wzdłuż drogi wejściowej do budynku.

 

Biokominek stołowy nie tylko piękny ale i funkcjonalny

Pomimo tego, że biokominek na stół jest przede wszystkim ozdobą, to może on być jednak bardzo funkcjonalny. Oczywiście pod warunkiem, iż wie się, w jaki sposób go efektywnie wykorzystać. Biokominki na stół mogą:

 

- oświetlać drogę wieczorami, w ogrodzie lub też na posesji,

- doskonale spełniać rolę jako oświetlenie werandy, balkonu lub altany,

- wkomponują się doskonale w niewielką łazienkę zamiast świec i biolampy,

- można je z powodzeniem wykorzystać jako dodatkowe źródło światła w całym budynku,

 

Jest to więc urządzenie, które może służyć do znacznie szerszych celów niż tylko piękny element dekoracji i aranżacji, trzeba jednak wiedzieć w jaki sposób go właściwie wykorzystywać.