kominek w bloku

Własny kominek w bloku mieszkalnym? To możliwe

Kominek, któż nie chciałby go mieć podczas długich jesiennych oraz zimowych wieczorów. Jest to marzenie wielu z nas. Często, myśląc o kominku w salonie czy sypialni, jesteśmy przekonani, że aby taki kominek mieć koniecznie trzeba mieszkać w … domu. Otóż, jest to nieprawda. Dziś, dzięki kominkom na biopaliwo, posiadanie własnego kominka, w mieszkaniu w bloku, kamienicy, czy nawet w familoku jest możliwe. Wszystko dlatego, że:

- biokominek nie wymaga zastosowania ani komina ani układu wentylacji czy odprowadzania dodatkowych spalin,

- biokominek, nie wymaga zastosowania odpowiednich stropów, które często są wymagane przy tradycyjnych kominkach,

- biokominek wydziela zaledwie taką ilość dwutlenku węgla, jaką wydycha przeciętny człowiek,

- biokominek idealnie nadaje się jako element dogrzewający wnętrze.

Kominek w bloku 1
Kominek w bloku 2
Kominek w bloku 3

 

Biokominek w bloku

Posiadanka biokominka w bloku jest więc całkowicie normalnym zjawiskiem. Dzięki nowoczesnej i bezpiecznej technologii, kominki na biopaliwa wymagają jedynie, typowej, grawitacyjnej wentylacji, gdzie wentylowane jest ciężkie, pełne zanieczyszczeń powietrze, a powietrze suche i czyste pozostaje wewnątrz pomieszczenia. Dzięki nowoczesnej technologi w produkcji bioetanolu, jego spalanie jest bezpieczne tak dla środowiska jak i dla wszystkich domowników, a wykorzystywanie biokominka zgodnie z instrukcją obsługi oraz zdrowym rozsądkiem, pozwala w pełni cieszyć się jego efektywnością.

Biokominek w bloku 1
Biokominek w bloku 2
Biokominek w bloku 3

 

Informacje, jakoby biokominki mogły spowodować łatwo pożar, są wyssane z palca. Specjalnie zaprojektowany palnik oraz system podawania biopaliwa, pozwalają na zachowanie maksimum bezpieczeństwa, również w mieszkaniu. Ponadto, kominki na biopaliwa idealnie radzą sobie w małych pomieszczeniach, takich jak właśnie przeważają w blokach.

Biokominek w bloku 4
Biokominek w bloku 5
Biokominek w bloku 6

 

Biokominek w mieszkaniu – bezpieczny i efektywny

Warto podkreślić, iż biokominki są naprawdę bezpieczne, jeśli zakupi się produkt certyfikowany, sprawdzony i odpowiedniej jakości. Kominki na biopaliwo, idealnie sprawdzają się jako zabudowane lub też wiszące czy wolno – stojące.

Kominki tradycyjne, opalane drewnem, muszą być w odpowiedni sposób obudowane, zabezpieczone, a także są niebezpieczne ze względu na możliwość oparzenia się przez dzieci lub zwierzęta. Tymczasem, moc biokominków, można łatwo regulować, a także łatwiej jest je zabezpieczyć przed dziećmi lub zwierzętami, które mogłyby się poparzyć.

Biokominek w mieszkaniu - bezpieczny i efektywny
Biokominek w mieszkaniu - bezpieczny i efektywny
Biokominek w mieszkaniu - bezpieczny i efektywny

 

Zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, odpowiednia wentylacja grawitacyjna, a także zdrowy rozsądek pozwalają z powodzeniem użytkować biokominek w mieszkaniu, zarówno jako biokominek w bloku czy też w kamienicy. Nie wymaga się stawiania dodatkowej wentylacji czy też odprowadzania spalin, a biokominki, pozwalają doskonale zbudować klimat.