Tanie biokominki

Biokominek – ile powinien kosztować

Kiedy zbliża się pora zakupu nowego lub też pierwszego biokominka, niezbędne staje się ustalenie odpowiedniego budżetu. Aby to zrobić, trzeba jednak wiedzieć, ile biokominki kosztują. Ich cena jednak, może być skrajnie różna. Przede wszystkim dlatego, że uzależniona jest od:

- wielkości biokominka, który może być mniejszy, średni, większy,

- jego mocy nominalnej, czyli mocy z jaką będzie ogrzewał wnętrze,

- z jego obudowy oraz elementów, które ozdabiają biokominek,

- rodzaju biokominka, droższe zdecydowanie są biokominki wiszące czy stojące, tańsze – te do zabudowy.

Cena biokominka może być więc bardzo zróżnicowana, zależy ona jednak przede wszystkim – od jakości.

Biokominek - ile powinien kosztować 1
Biokominek - ile powinien kosztować 2
Biokominek - ile powinien kosztować 3

 

Tanie biokominki – to zagrożenie

Należy jasno powiedzieć, iż kominek na biopaliwo, nie powinien być urządzeniem tanim. Jest to urządzenie grzewcze, gdzie mamy do czynienia nie ze sztucznym lecz z prawdziwym płomieniem. Oznacza to, że w biokominku zachodzi proces spalania. Dokładniej rzecz ujmując ma to miejsce we wkładzie czyli na palenisku. Na skutek podawania bioetanolu, czyli paliwa do kominków na biopaliwo, następuje proces gwałtownego spalania i tym samym powstawania płomienia, który, jeśli przedostanie się poza bezpieczną strefę paleniska, może być bardzo niebezpieczny i może doprowadzić do pożaru.

Tanie biokominki - to zagrożenie 1
Tanie biokominki - to zagrożenie 2
Tanie biokominki - to zagrożenie 3

 

Tym samym tanie biokominki to również słabej jakości biokominki. Niestety, ale kominek na biopaliwo, który jest tańszy dwukrotnie od typowego kominka tej samej klasy, już na samym starcie powinien wzbudzić nasze podejrzenia. Przede wszystkim, tani produkt, to również tanie materiały, a to prowadzi do:

- ich odkształceń, w wyniku bardzo wysokiej temperatury,

- do nieszczelności, co w przypadku pojemnika biopaliwa może być fatalne w skutkach,

- pękaniem szyb oraz obudowy,

- problemami z montażem.

Powyższe, to trylko niektóre z problemów związane z użytkowaniem biokominków, które zostały wyprodukowane z bardzo tanich i słabej jakości materiałów. Dodać należy bowiem, że często szwankuje podawanie paliwa do biokominka, paliwo zużywa się szybciej, przez co biokominek, jest po prostu całkowicie nieekonomiczny.

Tanie biokominki - to zagrożenie 4
Tanie biokominki - to zagrożenie 5
Tanie biokominki - to zagrożenie 6

 

Biokominek nie musi być drogi

Biokominki wcale nie muszą być drogie. Trzeba jednak wziąć poprawkę na fakt, że składają się one z wkładu, który powinien wytrzymywać bardzo wysokie temperatury, konstrukcji – najczęściej stalowej, obudowy oraz całej aranżacji. Tym samym, materiały na konstrukcję biokominka kosztują. Wybierając jednak kominki na biopaliwo, solidnych, polskich producentów, można być pewnym, iż zostały one wykonane zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa.

Biokominek nie musi być drogi 1
Biokominek nie musi być drogi 2
Biokominek nie musi być drogi 3

 

Biokominki powinny posiadać odpowiedni znak CE – czyli znak będący certyfikatem bezpieczeństwa, a także stosowne zabezpieczenia.

Zagrożenie pożarem, poparzenie, pęknięcie szyby lub po prostu usterka. To wszystko, w przypadku biokominków jest często powodem zastosowania tanich, słabej jakości materiałów. Płacąc za tego typu urządzenia uczciwie pieniądze, można być pewnym, że przez wiele lat, cieszyć się będzie z dobrej jakości, pięknego i bardzo efektownego biokominka