Biokominek w łazience

Pokaż
Sortuj wg
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Meru stojący 800- biokominek nowoczesny, wolnostojący, owalny

Już od: 6 800,00 zł

Meru Tube 800 - biokominek nowoczesny, sufitowy, owalny, do salonu

Już od: 7 550,00 zł

Erta 800 - biokominek wiszący, nowoczesny, okrągły

7 300,00 zł

Vulcano 1100x340x340 - biokominek czarny, wolnostojący, mały, dekoracyjny, na taras

4 100,00 zł

Vulcano 800x340x340 - biokominek czarny, wolnostojący, mały, dekoracyjny, na taras

3 300,00 zł

Dempo 50 - biokominek wolnostojący, przenośny z szybą, kolor biały

Już od: 3 400,00 zł

Dempo 40 - biokominek mały, przenośny, kolor biały

Już od: 3 200,00 zł

Meru - biokominek nowoczesny, wolnostojący, owalny

Już od: 7 450,00 zł

Manam - biokominek przenośny, z szybą, biały

Już od: 4 100,00 zł

Katla - biokominek wolnostojący, z szybą, kolor czarny

Już od: 3 660,00 zł

Guntur - biokominek wiszący lub stojący, gabinetowy

Już od: 6 100,00 zł

Pokaż
Sortuj wg
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Biokominek w łazience, czyli ekonomiczne ogrzewanie łazienki

Jeżeli ktokolwiek wyobrażał sobie, że w łazience będzie możliwe zainstalowanie biokominka to prawdopodobnie był geniuszem. Tymczasem, technologia dzięki której produkuje się biopaliwo oraz nowoczesne konstrukcje biokominków w pełni pozwalają na instalację biokominka, nawet w naszych, niewielkich łazienkach. Zapytacie pewnie, jaki jest sens instalacji biokominka w łazience? Jak się okazuje biokominek w łazience spełnia więcej niż tylko jedną funkcję. Oto kilka przykładów:

- pięknie wygląda i podkreśla gustowność łazienki,

- tworzy znakomity klimat, również w niewielkich łazienkach,

- daje ciepło, dzięki czemu łazienka jest dobrze ogrzana, nie trzeba specjalnie do niej doprowadzać dodatkowego grzejnika lub ogrzewać ją elektrycznie,

- zapewnia klimat podczas długich sesji w gorącej wodzie

- jest bezpieczny, wygodny i efektywny.

 

To tylko kilka ze sposobów wykorzystania kominka na biopaliwa w łazience. Co więcej, tego typu rozwiązania są już coraz powszechniej wykorzystane również przez samych architektów oraz projektantów wnętrz. Często w łazienkach zamiast typowych biokominków można zastosować biolampy, które również atrakcyjnie się prezentują, a są zdecydowanie mniejsze i mobilne. Idąc tym tropem, czyli rosnącym zapotrzebowaniem na biokominki, zdatne do użytkowania w łazience, przygotowaliśmy bardzo bogatą i niezwykle obszerną ofertę tych wspaniałych urządzeń. Przede wszystkim obejmuje ona wszystkie biokominki, które ze względu na konstrukcję oraz ze względu na budowę i zastosowanie można z powodzeniem wykorzystać właśnie w łazience. Oczywiście ich wielkość jest zróżnicowana, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że każda łazienka jest różna, a wykorzystanie w niej przestrzeni może być naprawdę bardzo mocno zróżnicowane.

 

Jak zaaranżować biokominek w łazience

Bez względu na to czy w łazience chcemy zastosować biokominek, czy też biolampe, bardzo ważna jest przede wszystkim sama aranżacja całej łazienki oraz dopasowanie jednego i drugiego do wnętrza. O ile w przypadku biolampy czy też biokominka do łazienki przenośnego sprawa tak naprawdę jest stosunkowo prosta, o tyle jeśli chodzi o montaż biokominka do łazienki na stałe, sprawa ta wydaje się zdecydowanie bardziej skomplikowana. Szczególnie, kiedy łazienka jest mniejsza i kiedy nie ma w niej miejsca na to, aby zamontować biokominek stojący lub też wiszący, które można stosunkowo prosto wymontować i przenieść w inne miejsce domu, mieszkania czy też budynku. W przypadku niewielkich łazienek, pozostaje nam do wyboru zabudowanie biokominka. Bardzo ciekawym pomysłem wydaje się zabudowanie go w ścianie nad wanną lub też bezpośrednio we wnęce wannowej. Oczywiście trzeba zrobić to umiejętnie, z wykorzystaniem materiałów odpornych na ogień oraz wysoką temperaturę. W niektórych przypadkach właściwe zastosowanie biokominka bezpośrednio pod wanną pozwala nieco podgrzać wodę podczas kąpieli, musi to być jedynak wykonane zgodnie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa i sztuki budowlanej.

Częściej, aranżacja biokominków w łazience, szczególnie biokominków zabudowanych, odbywa się z wykorzystaniem wolnej ściany, na przykład takiej, na której normalnie zainstalowany byłby grzejnik do centralnego ogrzewania lub elektryczny grzejnik.  Często również biokominki w łazience instaluje się nad wanną lub też w ścianie obok wanny, wszystko zależy od powierzchni łazienki.

 

Ekonomiczne ogrzewanie łazienki

Największą zaletą biokominków w łazience jest to, że mogą one ogrzewać niewielkie łazienki w sposób bardzo ekonomiczny. Często, nie mając ogrzewania podłogowego, a chcąc pozbyć się wiszących lub stojących grzejników z niewielkiej łazienki, wmontowanie nawet niewielkiego biokominka do łazienki pozwoli skutecznie ogrzewać to pomieszczenie bardzo niewielkim kosztem. Pamiętajmy bowiem, że temperatura i kaloryczność biopaliwa jest bardzo wysoka, przez co niewielka łazienka może być dogrzewana na przykład jedynie przez godzinę dziennie, co już zapewni komfort tak przed jak i po kąpieli. Koszt takiego ogrzewania łazienki przez godzinę to koszt zaledwie kilkunastu złotych miesięcznie, czyli naprawdę niewielki.

 

Biokominki łazienkowe - ekstrawagancja czy zwyczajnie piękna aranżacja?

Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że biokominek możemy zainstalować wszędzie, to instalacja go w łazience nie wydaje się być ani złym, ani kiepskim pomysłem. Wręcz przeciwnie, w łazience możemy taki biokominek wykorzystywać nie tylko jako element ozdobny, ale również jako doskonały, tani i bardzo wydajny system grzewczy. Nie jest to więc żadna ekstrawagancja, a po prostu użytkowy, piękny i gustowny przedmiot, który doskonale można wkomponować tak w niewielkie, jak i w duże powierzchniowo łazienki, zarówno w te klasyczne, jak i w te nowoczesne. Nasza szeroka oferta z pewnością spełni Państwa oczekiwania odnośnie sprzętu wysokiej klasy.