Biokominek w salonie

Pokaż
Sortuj wg
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Pele 920x590x320 - biokominek do zabudowy

5 400,00 zł

Nila 1462x520x451 - biokominek do zabudowy, narożny

8 300,00 zł

Nila 1600x400x399 - biokominek do zabudowy, narożny

7 680,00 zł

Nila 2440x577x390 - biokominek do zabudowy, narożny

9 100,00 zł

Art designe 01 - biokominek portalowy, wolnostojący, biały

8 500,00 zł

Art designe 02 - biokominek portalowy, wolnostojący, biały

8 500,00 zł

Vulcano 800x340x340 - biokominek czarny, wolnostojący, mały, dekoracyjny, na taras

3 300,00 zł

Vulcano 1100x340x340 - biokominek czarny, wolnostojący, mały, dekoracyjny, na taras

4 100,00 zł

Vulcano 1500x340x340 - biokominek czarny, wolnostojący, mały, dekoracyjny, na taras

4 990,00 zł

Negro 999x300x347 - biokominek do zabudowy, dwustronny

5 200,00 zł

Negro 999x400x377 - biokominek do zabudowy, dwustronny

5 200,00 zł

Negro 799x400x297 - biokominek do zabudowy, dwustronny

5 100,00 zł
Pokaż
Sortuj wg
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Klasycznie – czyli biokominek w salonie

Kominek w salonie to marzenie niejednej rodziny. Wszystkim wydaje się, że nie ma nic piękniejszego, niż rodzinny odpoczynek przy zapalonym kominku w salonie. Jest to oczywiście w znacznej części prawda. Niemniej jednak tradycyjne kominki wymagają czyszczenia, są drogie, często bardzo zadymiają pomieszczenie i nie są funkcjonalne. W przypadku biokominka sprawa przedstawia się inaczej. Salon natomiast jest jego klasycznym, tradycyjnym miejscem, w którym tego typu rozwiązanie sprawdzi się najlepiej. Salon to miejsce odpoczynku i relaksu, wspólnego spędzania czasu z rodziną. Nic dziwnego, że w jednym z utopijnej wizji salonu, z pewnością jest w nim miejsce na kominek. Czemu zatem nie na biokominek? Przekonamy Państwa, że takie rozwiązanie jest równie dobre, albo może i lepsze niż tradycyjne kominki w salonach.

 

Brak oparów i brak spalin

Salon jako miejsce odpoczynku, a także bardzo często miejsce goszczenia przyjaciół i rodziny powinien być miejscem harmonijnym i reprezentatywnym. Tym samym, podczas zimy paląc w salonie w kominku, można stworzyć znakomity nastrój. Jednak opary bardzo często wydostają się z tradycyjnych kominków. Tymczasem biokominek w salonie nie tworzy oparów. Produkuje on jedynie dwutlenek węgla oraz parę wodną. Nikt nie będzie się dusił, nikt nie będzie kaszlał, każdy będzie zadowolony, a efekt końcowy będzie znakomity!

 

Brak komina i wentylacji

Przebudowa salonu bywa bardzo kosztowna. Stworzenie nowego przewodu kominowego to koszt kilku tysięcy złotych. Biokominek w salonie to natomiast dodatkowy koszt, wynoszący wartość paliwa opałowego, czyli bioetanolu. Jest to więc wydatek bardzo niewielki i nieporównywanie wręcz mniejszy niż koszt komina. Dodatkowo, wszystko jest czyste i ładne, bez specjalnej inwestycji.

 

Efektowna zabudowa lub biokominek stojący

Biokominek w salonie powinien być perfekcyjnie wkomponowany w całość. W przypadku zwykłych kominków – wymagają one bardzo dużej przestrzeni, są nie tylko olbrzymie, ale również często wymagają odpowiedniego wkładu, a także zabierają przestrzeń bezpośrednio u wylotu kominka. Kominki na biopaliwa nie mają takich wymagań, można je zabudować dosłownie na kilkunastu centymetrach kwadratowych, a ponadto są dostępne w naszej ofercie w różnych rozmiarach. Kominek tradycyjny trzeba odpowiednio zabudować. Kominek na biopaliwo wcale nie musi być zabudowany, można go ustawić w formie stojącej wolno na środku dużego salonu, można go powiesić na ścianie czy suficie, ustawić na podwyższeniu, czy też wkomponować na przykład w podwyższenie. Wszystko to jest dowolne i wszystko to sprawia, że biokominki osiągają bardzo wysoką elastyczność, jeśli chodzi o „wkomponowanie” ich bezpośrednio w salon.

 

Biokominek w salonie jako urządzenie grzewcze

Nie zapominajmy o bardzo istotnej rzeczy, jaką jest zdolność, a w zasadzie możliwość ogrzewania wnętrza przez biokominek w salonie. Zresztą, nie tylko te duże, salonowe biokominki nadają się do ogrzewania, również te mniejsze, posiadają moc grzewczą. O tym jak ją wykorzystać, można dowiedzieć się z wielu poradników budowlanych. Ważna jest jednak prawidłowa zabudowa takiego kominka. Ten powinien być przede wszystkim zabudowany w taki sposób, aby otoczenie ścianek zabudowanych było wykonane z materiałów, które nie przepuszczają ciepła. Wówczas biokominek będzie w całości oddawał ciepło poza zabudowę, czyli bezpośrednio do pomieszczenia. Dodajmy zatem, że biokominek w salonie może być znacznie lepszym urządzeniem do dogrzewania pomieszczenianiż w przypadku tradycyjnego kominka. Oczywiście nie mówimy tutaj o ogrzewaniu całościowym, bowiem tradycyjne kominki mogą być wyposażone w płaszcze wodne, natomiast kominki na biopaliwa raczej mogą być efektywnie wykorzystane jako dodatkowa moc grzewcza. Ważna jest jednak prawidłowa zabudowa, a także odpowiednie usytuowanie biokominka. Przypomnieć należy, iż paliwo do biokominków – bioetanol, ma zdecydowanie lepsze parametry grzewcze niż drewno czy też inne materiały stosowane w kominkach tradycyjnych.

 

Biokominek – idealny do każdego salonu

Przejdźmy zatem do podsumowania, a także do najważniejszej cechy, jaką ma biokominek do salonu. Jest nią oczywiście uniwersalność. Oznacza to, że typowe rozwiązania sprawdzaja się najlepiej. Uniwersalny biokominek do salonu doskonale wkomponuje się zarówno w dużych salonach w wielkopowierzchniowych domach, jak i w niewielkich pomieszczeniach, które znajdują się między innymi w mieszkaniach czy też w apartamentach. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku z kominków na biopaliwo można korzystać bezpiecznie i przede wszystkim wydajnie. Takie rozwiązania, które zapewniają uniwersalność, są najczęściej najlepsze, nic więc dziwnego, że biokominek w salonie sprawdzi się tak samo dobrze, a nawet w wielu przypadkach lepiej, niż tradycyjne rozwiązanie. My natomiast przygotowaliśmy dla naszych klientów szeroką ofertę biokominków dedykowanych specjalnie do salonów.