Click on above image to view full picture

More View

Wkład 160/650 FALA

Wkład na biopaliwo z linią ognia w kształcie FALI. Do wyboru ze stali malowanej proszkowo farbą termoodporną na kolor czarny lub ze stali nierdzewnej (inox).


 


Cena zawiera: wkład do biokominka z wypełnieniem ceramicznym, uchwyt do regulacji wielkości płomienia i wygaszania, zapalarkę.

Dostępność: W magazynie

Już od: 1 830,00 zł

Cena z konfiguracji: 1 830,00 zł

000 Czarny półmatowy NON   +0,00 zł

Wkład 160 x 650 mm

Pojemność wkładu 4,4 l

Przewidywany czas palenia 4 - 5,5 godziny

**

Najważniejszy element (z punktu widzenia bezpieczeństwa), czyli dolna część wkładu na bioetanol do biokominka (nazywana korpusem), wykonana jest z wysokiej jakości blachy stalowej o grubości 1 mm i pomalowana proszkowo farbą termoodporną na kolor czarny półmatowy. Wewnątrz tej puszki umieszczone jest wypełnienie ceramiczne, które wchłania bioetanol uwalniając do atmosfery jego opary (to one dają płomień). Równie ważną częścią palnika biokominka jest pokrywa, składająca się z dwóch części - są to precyzyjnie, laserowo wycięte fragmenty z blachy o grubości aż 6 mm, również zabezpieczone tą samą co korpus farbą termoodporną (w przypadku palnika inox - pokrywa wykonana jest z blachy nierdzewnej i nie jest malowana lecz satynowana). Pokrywa jest więc odporna na wszelkie odkształcenia i w pełni zachowuje swój pierwotny kształt. Pokrywy są względem siebie asymetryczne (w pionie), przez co tworzą tzw. "zakładkę". Niemal zegarmistrzowkie spasowanie krawędzi pokrywy gwarantuje precyzję regulacji wielkości płomienia, jak również szybkie i łatwe jego wygaszenie.

***

Linia ognia wykrojona w kształt FALI pozwala na uzyskanie bardziej przestrzenego i dynamicznego płomienia, przez co wrażenia estetyczne znacznie się potęgują.

***

Aby całkowicie wyeliminować zagrożenie przypadkowego, niekontrolowanego zapłonu oparów biopaliwa wkład do biokominka najlepiej zakupić w komplecie z pojemnikiem zabezpieczającym - daje to pewność, że zastosowanie go w zabudowie będzie w 100% bezpieczne (dotyczy to zwłaszcza zabudowy w konstrukcji lekkiej - szkieletowej). Pojemnik ma za zadanie dodatkowo zabezpieczyć przed przypadkowym wydostaniem się biopaliwa z wkładu (np. podczas napełniania go bioetanolem). Dzięki otworom w ściankach dodatkowego pojemnika palne opary bioetanolu wydostaną się i swobodnie ulotnią nie powodując żadnej szkody.

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.


Napisz własną recenzję

Piszesz opinię o: Wkład 160/650 FALA

Wkład 160/650 FALA

PLN

1 830,00 zł

0