Click on above image to view full picture

More View

Wkład 160/800 FALA

Wkład na biopaliwo z linią ognia w kształcie FALI. Do wyboru ze stali malowanej proszkowo farbą termoodporną na kolor czarny lub ze stali nierdzewnej (inox).


 


Cena zawiera: wkład do biokominka z wypełnieniem ceramicznym, uchwyt do regulacji wielkości płomienia i wygaszania, zapalarkę.

Dostępność: W magazynie

Już od: 2 440,00 zł

Cena z konfiguracji: 2 440,00 zł

000 Czarny półmatowy NON   +0,00 zł

Wkład 160 x 800 mm

Pojemność wkładu 5,4 l

Przewidywany czas palenia 4 - 5,5 godziny

*

Wkład na etanol jest wykonany z wysokiej jakości blachy stalowej. Dolna część, w której umieszczony jest ceramiczny wypełniacz (mata glinokrzemianowa) zamaskowany metalową siatką, jest grubości 1,5 mm i pomalowana proszkowo termoodporną farbą na kolor czarny półmatowy. Stanowi ona korpus palnika. Od góry natomiast zamontowana jest dwuczęściowa pokrywa z blachy o grubości aż 6 mm, również zabezpieczonych tą samą co korpus farbą termoodporną (a w przypadku palnika inox - pokrywa wykonana jest z blachy nierdzewnej i nie jest malowana lecz satynowana). Pokrywa wykonana w ten sposób jest odporna na wysoką temperaturę i w pełni zachowuje swój pierwotny kształt. Obie jej części są wycinane laserowo, a dodatkowo w pionie są względem siebie asymetryczne. Utworzona w ten sposób "zakładka" ma na celu dokładne spasowanie krawędzi pokrywy, które gwarantuje precyzję regulacji wielkości płomienia, jak również szybkie i łatwe jego wygaszenie.

***

Linia ognia laserowo wycięta w kształt sinusoidalnej FALI sprawia, że płomień jest bardziej dynamiczny i przestrzenny, przez co uzyskane wrażenia estetyczne znacznie się potęgują.

***

Aby całkowicie wyeliminować zagrożenie przypadkowego, niekontrolowanego zapłonu oparów biopaliwa wkład do biokominka najlepiej zakupić w komplecie z pojemnikiem zabezpieczającym - daje to pewność, że zastosowanie go w zabudowie będzie w 100% bezpieczne (dotyczy to zwłaszcza zabudowy w konstrukcji lekkiej - szkieletowej). Pojemnik ma za zadanie dodatkowo zabezpieczyć przed przypadkowym wydostaniem się biopaliwa z wkładu (np. podczas napełniania go bioetanolem). Dzięki otworom w ściankach dodatkowego pojemnika palne opary bioetanolu wydostaną się i swobodnie ulotnią nie powodując żadnej szkody.

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.


Napisz własną recenzję

Piszesz opinię o: Wkład 160/800 FALA

Wkład 160/800 FALA

PLN

2 440,00 zł

0