Click on above image to view full picture

More View

Wkład 200/1600 FALA

Cena zawiera: 


wkład do biokominka z wypełnieniem ceramicznym,


uchwyt do regulacji wielkości płomienia i wygaszania,


zapalarkę.

Dostępność:W magazynie

5 400,00 zł

Wkład 200/1600 mm

Typ fala, kolor czarny

Pojemność wkładu 13,6 l

Przybliżony czas palenia 5-6,5 godziny

*

Wkład na bioetanol składa się z korpusu i pokrywy. Korpus, czyli dolna część wkładu, wykonana jest z blachy stalowej o grubości 1,5 mm i pomalowana proszkowo termoodporną farbą na kolor czarny półmatowy. Wewnątrz znajduje się wypełnienie ceramiczne (mata glinokrzemianowa), które wchłania bioetanol, a uwalnia w powietrze tylko jego opary (to one właśnie sią palą). Pokrywa biopalnika jest równie ważna. Składa się z dwóch fragmentów blachy o grubości aż 6 mm, również zabezpieczonych tą samą co korpus farbą termoodporną. Taka pokrywa jest odporna na wysoką temperaturę i w pełni zachowuje swój pierwotny kształt. Obie części pokrywy są wycinane laserowo, a dodatkowo w pionie są względem siebie asymetryczne. Ta "zakładka" ma na celu dokładne spasowanie krawędzi pokrywy, które gwarantuje precyzję regulacji wielkości płomienia, jak również szybkie i łatwe jego wygaszenie.

***

Linia ognia wykrojona w kształt fali pozwala na uzyskanie bardziej przestrzenego i dynamicznego płomienia, przez co wrażenia estetyczne znacznie się potęgują.

***

Aby całkowicie wyeliminować zagrożenie przypadkowego, niekontrolowanego zapłonu oparów biopaliwa wkład do biokominka najlepiej zakupić w komplecie z pojemnikiem zabezpieczającym - daje to pewność, że zastosowanie go w zabudowie będzie w 100% bezpieczne (dotyczy to zwłaszcza zabudowy w konstrukcji lekkiej - szkieletowej). Pojemnik ma za zadanie dodatkowo zabezpieczyć przed przypadkowym wydostaniem się biopaliwa z wkładu (np. podczas napełniania go bioetanolem). Dzięki otworom w ściankach dodatkowego pojemnika palne opary bioetanolu wydostaną się i swobodnie ulotnią nie powodując żadnej szkody.

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.


Napisz własną recenzję

Piszesz opinię o: Wkład 200/1600 FALA

Wkład 200/1600 FALA

PLN

5 400,00 zł

0