Click on above image to view full picture

More View

Wkład 200/700 FALA

Wkład na biopaliwo z linią ognia w kształcie FALI. Do wyboru ze stali malowanej proszkowo farbą termoodporną na kolor czarny lub ze stali nierdzewnej (inox).


 


Cena zawiera: wkład do biokominka z wypełnieniem ceramicznym, uchwyt do regulacji wielkości płomienia i wygaszania, zapalarkę.

Dostępność: W magazynie

Już od: 2 300,00 zł

Cena z konfiguracji: 2 300,00 zł

000 Czarny półmatowy NON   +0,00 zł

Wkład 200 x 700 mm

Pojemność wkładu 6,1 l

Przewidywany czas palenia 5 - 6,5 godziny

**

Palnik na biopaliwo, to konstrukcja składająca się z kilku elementów, do których należą: korpus (dolna część), pokrywa oraz wypełnienie ceramiczne i maskownica. Korpus wkładu na biopaliwo wykonany jest ze stalowej blachy o grubości 1,5 mm malowanej proszkowo farbą termoodporną na kolor czarny półmatowy, pokrywa natomiast wykonana jest także z blachy stalowej, lecz ze względu na panującą tu bardzo wysoką temperaturę, jej grubość to aż 6 mm. Pokrywa również jest pomalowana tą samą co korpus farbą termoodporną (a w przypadku palnika inox - pokrywa wykonana jest z blachy nierdzewnej i nie jest malowana lecz satynowana). Tak wykonana pokrywa jest odporna na wysoką temperaturę i w pełni zachowuje swój pierwotny kształt. Oba jej fragmenty są wycinane laserowo, a dodatkowo w pionie są względem siebie asymetryczne. Utworzona w ten sposób "zakładka" ma na celu dokładne spasowanie krawędzi pokrywy, które gwarantuje precyzję regulacji wielkości płomienia, jak również szybkie i łatwe jego wygaszenie.

***

Dzięki konstrukcji palnika w kształcie fali uzyskujemy bardziej dynamiczny i przestrzenny obraz płomienia.

***

Aby całkowicie wyeliminować zagrożenie przypadkowego, niekontrolowanego zapłonu oparów biopaliwa w przypadku, gdy palnik montujemy w meblu lub w lekkiej zabudowie ściany (płyty kartonowo-gipsowe), wkład na bioetanol najlepiej zakupić w komplecie z pojemnikiem zabezpieczającym. Ma on za zadanie dodatkowo zabezpieczyć przed przypadkowym wydostaniem się biopaliwa z wkładu (np. podczas napełniania go bioetanolem). Dzięki otworom w ściankach dodatkowego pojemnika palne opary bioetanolu wydostaną się i swobodnie ulotnią nie powodując żadnej szkody.

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.


Napisz własną recenzję

Piszesz opinię o: Wkład 200/700 FALA

Wkład 200/700 FALA

PLN

2 300,00 zł

0