Biokominek panoramiczny

Pokaż
Sortuj wg
  1. 1
  2. 2

Guntur - biokominek wiszący lub stojący, gabinetowy

Już od: 6 100,00 zł

Izalko 1100x477x238 - biokominek do zabudowy

4 920,00 zł

Negro 899x398x310 - biokominek do zabudowy, dwustronny

5 100,00 zł

Negro 1340x390x359 - biokominek do zabudowy, dwustronny

6 900,00 zł

Negro 1050x400x397 - biokominek do zabudowy, dwustronny

5 900,00 zł

Negro 999x300x347 - biokominek do zabudowy, dwustronny

5 200,00 zł

Negro 999x400x377 - biokominek do zabudowy, dwustronny

5 200,00 zł

Negro 799x400x297 - biokominek do zabudowy, dwustronny

5 100,00 zł

Negro 600x367x380 - biokominek do zabudowy, dwustronny

3 800,00 zł

Negro 770x400x400 - biokominek do zabudowy, dwustronny

4 400,00 zł

Izalko 1573x560x452 - biokominek do zabudowy, długa linia ognia

9 100,00 zł

Izalko 1040x497x310 - biokominek do zabudowy

5 100,00 zł
Pokaż
Sortuj wg
  1. 1
  2. 2

Panoramiczne biokominki – idealne do przestronnego wnętrza

Nie ma chyba piękniejszego widoku, niż palący się ogień w czystym i dużym salonie podczas zimowego wieczoru. Niestety, nie każdy salon przystosowany jest do tego, aby zainstalować w nim kominek, który będzie ogrzewał i zapewniał znakomitą atmosferę. Każdy salon jednak jest przygotowany do tego, aby zainstalować w nim biokominek, albo jeszcze lepiej – biokominek panoramiczny. Czym różni się panoramiczna wersja biokominka od tej standardowej? Różnic jest kilka, a może nawet kilkanaście. Najważniejsze z nich to:

 

- biokominek panormamiczny to niski, ale również szeroki biokominek, który doskonale wkompnuje się w ścianę lub element zabudowy o dużej powierzchni użytkowej. Stosunek szerokości biokominka panoramicznego do jego wysokości jest większy, niż w standardowym zestawie,

- zdecydowana większość biokominków panoramicznych cechuje się tym, że przeznaczone są do zabudowy. Oczywiście w naszej ofercie znajdują się również panoramiczne biokominki stojące,niemniej jednak jest ich zdecydowanie mniej, niż tych, które przeznaczone są do zabudowy,

- ich właściwości i efektywność cieplna jest bardzo wysoka. Głównie dlatego, że biokominek panoramiczny ma stosunkowo duże gabaryty, można w nim więc zastosować stosunkowo duży wkład, który jednocześnie bezproblemowo pozwoli na lepsze ogrzewanie wnętrza. Ponadto, często biokominki te stosuje się w ściankach działowych, tak aby uzupełniały dwa pomieszczenia jednocześnie. Bardzo często wykorzystywane są również na narożach, przez co ich efektywność cieplna jest bardzo wysoka,

- biokominki panoramiczne charakteryzują się zwartą, ale jednocześnie panoramiczną konstrukcją, przez co są bardziej masywne, wymagają więc przygotowania odpowiedniego miejsca pod ich zabudowę.

 

Konstrukcja biokominka panoramicznego

Biokominek panoramiczny posiada zdecydowanie inną konstrukcję, niż każdy inny typ biokominka. Przede wszystkim jest to konstrukcja zdecydowanie cięższa. Fakt, że długość takiego biokominka jest większa niż standardowego, powoduje, że sam wkład jest znacznie dłuższy i cięższy. Na pewno zwiększa to efektywność cieplną, ale również powoduje, że konstrukcja wsporcza musi być bardziej rozbudowana i tym samym waga biokominka jest większa. Dlatego też przygotowując wnękę pod zabudowę biokominka panoramicznego warto pamiętać o odpowiednich wzmocnieniach. O ile w przypadku standardowych biokominków wystarczyło osadzić je bezpośrednio na lekkich, aluminiowych profilach stosowanych na przykład w płytach gipsowych, o tyle tutaj niezbędne staje się zastosowanie specjalnych podpór i twardszych oraz grubszych profili stalowych.

Sama konstrukcja najczęściej uzupełniona jest przez szybę. Z reguły w przypadku dużych biokominków szyba taka jest wzmocniona oraz hartowana, a także składa się z dwóch zespolonych szyb, aby uniknąć możliwości jej stłuczenia. Dodatkowo, stanowi ona osłonę przed bardzo gorącym wkładem, który w przypadku biokominków panoramicznych potrafi osiągać bardzo wysoką temperaturę. Waga całego biokominka panoramicznego jest więc spora, dodajmy do tego uzbrojenie oraz paliwo, które wchodzi do dużego zbiornika we wkładzie i otrzymamy całkiem masywny, ale jednocześnie piękny biokominek.

 

Zastosowanie, przeznaczenie oraz efektywność cieplna biokominków panoramicznych

Choć są stosunkowo kosztowne i trudniejsze w montażu niż standardowe biokominki, panoramiczna ich wersja ma bardzo liczne zalety. Zacznijmy jednak od ich przeznaczenia. Przeważnie stosuje się je w salonach, bowiem tam też są one przeznaczone. Duży salon, z szeroką ścianą to podstawa do tego, aby zastosować biokominek panoramiczny. Mając do dyspozycji taką wersję salonu, otrzymujemy doskonałe miejsce właśnie na wielkopowierzchniowy, skuteczny i efektywny cieplnie biokominek.

 

Warto zwrócić uwagę na nasze przykładowe aranżacje związane z biokominkami panoramicznymi. Większość z nich związana jest z zastosowaniem ich w dwóch pomieszczeniach jednocześnie, poprzez montaż na narożu ściany lub też w ścianie działowej, jako biokominek dwustronny. Takie rozwiązanie zapewnia zwiększoną efektywność cieplną ,bowiem jak wiadomo w tego typu biokominkach duży wkład powoduje znacznie większą wydajność grzewczą.

 

Sama efektywnosć cieplna biokominków panoramicznych również jest istotna. Skoro są to kominki na biopaliwo, które cechują się dużą powierzchnią i są z reguły zabudowane, stawia się im głównie za cel to, aby były funkcjonalne i aby były efektywne. Jednocześnie, często wymaga się aby ogrzewały lub też dogrzewały dwa pomieszczenia jednocześnie, na przykład salon oraz jadalnię lub kuchnię. Duży wkład jednak bezproblemowo sobie z tym radzi. Inną kwestią jest pobór paliwa, bowiem w dużym wkładzie, ilość pobieranego paliwa do biokominka jest również stosunkowo wysoka.

Zachęcamy do sprawdzenia oraz skorzystania z naszej oferty związanej z panoramicznymi biokominkami. Te duże, piękne i gustowne biokominki sprawdzą się idealnie w każdym przestronnym wnętrzu.