Biokominek przenośny

Pokaż
Sortuj wg
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Pico del Teide czarny - biokominek wolnostojący, na taras i do ogrodu

Już od: 7 100,00 zł

Meru na podstawie - biokominek nowoczesny, wolnostojący, owalny

Już od: 9 660,00 zł

Apo Glass - biokominek wolnostojący z szybą, przenośny, kolor czarny

Już od: 3 300,00 zł

Pokaż
Sortuj wg
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Biokominki przenośne – zabierz je ze sobą

Poszukiwanie idealnego biokominka może nie być łatwym zadaniem. Tak naprawdę ograniczeni jesteśmy z każdej niemalże strony. Musimy zwrócić uwagę na to, jaką mamy aranżację wnętrza. Jeżeli ta jest klasyczna, wówczas nowoczesne biokominki nie sprawdzą się najlepiej. Ba, będą tworzyły coś na kształt antyspójności, przez co cała aranżacja wnętrza wyda się co najmniej śmieszna. Właśnie dlatego ważne jest zharmonizowanie tak aranżacji, jak i biokominka. Kolejnym, ważnym elementem jest dopasowanie wielkości biokominka w stosunku do wielkości pomieszczenia. Za mały będzie wyglądał karykaturalnie, zbyt wielki będzie przeszkadzał i powodował, że pomieszczenie będzie wydawało się jeszcze mniejsze niż w rzeczywistości. Idealny biokominek dobrać jest więc trudno. Co więcej, każda kolejna aranżacja wnętrza może wiązać się z koniecznością jego zmiany. Czy zatem po każdym remoncie lub wymianie mebli potrzebny będzie nowy biokominek? Może i tak się zdarzyć, chyba, że nabędzie się biokominek przenośny.

Jest to urządzenie, które praktycznie niczym nie różni się od stacjonarnych biokominków. Oczywiśćie nie jest to kominek na biopaliwa przeznaczony do zabudowy, bowiem musi być to urządzenie mobilne, jednak jest on na tyle lekki i na tyle łatwo montowany, iż z powodzeniem można go latem użytkować na tarasie lub werandzie, natomiast zimą i jesienią przenieść go bezpośrednio chociażby do salonu.

 

Cechy charakterystyczne dla biokominkó przenośnych

Biokominek przenośny, powinien posiadać kilka bardzo ważnych cech charakterystycznych. Nasza oferta obejmuje wyłącznie sprawdzone i bardzo dobrej jakości biokominki, wśród których ich przenośne wersje również spełniają szereg norm oraz wymagań, które są im postawione. Co ważne, biokominki przenośne powinny posiadać bardzo istotne właściwości i parametry, które sprawią, że będą funkcjonalne i bezpieczne. Właściwości te, to:

 

- stabilna konstrukcja. Jest to najbardziej newralgiczny punkt, jeśli chodzi o biokominek przenośny. Bardzo istotne jest to, aby konstrukcja była stała i stabilna, tak aby uniemożliwić ewentualne przewrócenie biokominka, a także uszkodzenie go lub też spowodowanie pożaru,

- odpowiednio zamontowany wkład kominkowy. Tutaj istotnym elementem jest to, aby wkład, nawet po wywróceniu biokominka, nie powodował ulewania się biopaliwa. Jest to istotne, bowiem wylanie eko paliwa może spowodować pożar,

- odpowiednie zabezpieczenie przed poparzeniem - każdy biokominek przenośny musi je posiadać. Takie zabezpieczenie jest istotne ze względu na to, że często biokominki mobilne stosowane są na stołach, w miejscach, gdzie przebywają i bawią się dzieci lub przebywają zwierzęta.

 

Zadbaliśmy o to, aby nasza oferta biokominków przenośnych obejmowała wyłącznie bezpieczne i dobrej jakośći biokominki. Dlatego też każdy z nich posiada nie tylko bardzo stabilną konstrukcję, ale również jest przystosowany do tego, żeby można użytkować go na przykład poza domem, czyli przystosowany jest do użytkowania w ogrodzie. Niewielkie zbiorniki we wkładach na biopaliwo powodują, że ryzyko rozlania biopaliwa nawet przy wywróceniu biokominka praktycznie nie istnieje. Specjalne szybki ochronne, lub też głęboka konstrukcja, chronią przed oparzeniem osoby, które są często nieświadome gorąca.

 

Gdzie można stosować biokominki przenośne

Jak sama nazwa mówi, biokominek przenośny jest urządzeniem, które można łatwo ze sobą zabrać i przenieść w dowolne miejsce. Nie oznacza to jednak, że jest to produkt, który przenosi się niczym świeczkę. Pamiętajmy, że sam wkład, nawet w niewielkim biokominku trochę waży, dodajmy do tego zbiornik na biopaliwo, obudowę, szyby, a otrzymamy dosyć ciężki przedmiot. Nie jest więc to element, który zabieramy wszędzie ze sobą. Niemniej jednak, charakterystyka przenośnych biokominków pozwala na zastosowanie ich na przykład latem w ogrodzie, a zimą wewnątrz domu.. Stąd też często biokominki mobilne są wykorzystywane latem na werandach, w altanach, na balkonach, natomiast zimą zajmują miejsca w salonach czy też łazienkach. Mniejsza, lżejsza i mobilniejsza konstrukcja wcale nie eliminuje możliwości grzewczych takiego biokominka. Większość biokominków przenośnych z naszej oferty radzi sobie doskonale jako urządzenia grzewcze. Dodajmy do tego również całkiem jasne i przyjemne dla oka światło, jakie dają i można je naprawdę wykorzystywać zgodnie z osobistymi preferencjami.

Aby jednak biokominek mógł być uniwersalny, ważne jest dobranie go zgodnie z aranżacją oraz trzymając się tego, aby urządzenie to pasowało dobrze, wszędzie tam, gdzie z założenia będzie użytkowane.

 

Przenośne biokominki często znajdują zastosowanie we wnętrzach i na zewnątrz, dlatego też wybór odpowiedniego, uniwersalnego produktu nie jest łatwy. Na całe szczęście nasza oferta jest nie tylko bardzo szeroka, ale również niezwykle zróżnicowana, zatem nikt nie powinien mieć problemu z tym, aby dopasować biokominek przenośny do swoich potrzeb oraz indywidualnej aranżacji.