Biokominki dwustronne

Pokaż
Sortuj wg
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

Manam - biokominek przenośny, z szybą, biały

Już od: 4 100,00 zł

Hekla - biokominek i stolik kawowy, biały, nowoczesny

Już od: 7 400,00 zł

Gede 90 - biokominek wolnostojący z szybą, kolor czarny

Już od: 4 100,00 zł

Gede 70 - biokominek przenośny z szybą, kolor czarny

Już od: 3 800,00 zł

Dempo 65 - biokominek przenośny z szybą, na komodę, kolor czarny

Już od: 3 550,00 zł

Dempo 50 - biokominek wolnostojący, przenośny z szybą, kolor czarny

Już od: 3 400,00 zł

Dempo 40 - biokominek mały, przenośny, kolor czarny

Już od: 3 200,00 zł

Colima - biokominek mały, przenośny, z szybą, kolor czarny

Już od: 4 100,00 zł

Apo L Glass - biokominek przenośny, idealny na taras, kolor czarny

Już od: 3 650,00 zł

Stromboli 60 - biokominek wolnostojący, mały, z szybą, czarny

Już od: 4 500,00 zł

Erta 80 Asymmetric - biokominek nowoczesny, okrągły, przenośny

Już od: 6 900,00 zł

Colima - biokominek mały, przenośny, z szybą, kolor biały

Już od: 4 100,00 zł

Pokaż
Sortuj wg
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

Nietypowe  biokominki dwustronne

Czy biokominek powinien być typowy, kształtny i standardowy? W żadnym przypadku. Biokominki to urządzenia, które dzięki swojej uniwersalności i pięknemu wyglądowi doskonale sprawdzą się również w niestandardowych wydaniach. O ile w przypadku klasycznych kominków, projektantów bardzo mocno ogranicza na przykład efektywność cieplna, czy też kwestie bezpieczeństwa, o tyle w przypadku kominków na biopaliwa te ograniczenia są zdecydowanie mniejsze. Efektem tego są na przykład biokominki dwustronne. Jest to typ biokominków, które podobnie jak większość innych doskonale sprawdzają się:

- w zabudowie, tak w ścianie, jak również we wnęce, a nawet w podeście podłogowym,

- jako wolnostojące biokominki, które doskonale spełnią swoją rolę w salonie, na tarasie, w ogrodzie, na werandzie,

- jako biokominki wiszące, najczęściej podwieszane do sufitu na stalowych linach.

Istnieje jedna zależność, która łączy biokominki dwustronne. Jest nią w zasadzie zawsze zachowana symetria. Jak sama nazwa wskazuje, biokominek tego typu jest z reguły kominkiem na biopaliwo o symetrycznej budowie, gdzie jedna strona jest lustrzanym odbiciem drugiej strony. Co daje taki typ budowy i aranżacji biokominka? Przede wszystkim możliwość zabudowy go na przykład w niewielkiej ściance działowej. W ten sposób istnieje możliwość na przykład ogrzania dwóch pomieszczeń, które normalnie przedzielone są ścianą działową. Dodatkowo, tego typu biokominki dwustronne można stosować na przykład w formie stojącej w salonie, zabudować w miejscu podzielenia ścianą jadalni i kuchnią lub salonu z kuchnią. Istnieje wiele sposobów zastosowania kominków dwustronnych, a każdy z nich jest dobry, jeżeli całość pasuje do aranżacji.

 

Kominki dwustronne do zabudowy, stojące i wiszące

Istnieje kilka typów biokomminków dwustronnych. Największą popularnością cieszą się biokominki do zabudowy. Ten typ kominka na biopaliwo można z powodzeniem wykorzystać na  przykład w salonie, jadalni, kuchni, a także w każdym niemalże innym pomieszczeniu. Olbrzymią zaletą tego typu kominków jest efektywne ogrzewanie dwóch pomieszczeń jednocześnie. Co to gwarantuje? Przede wszystkim efektywne wykorzystasnie możliwości grzewczych oraz skuteczność dogrzewania pomieszczenia, bez zbędnych strat energii.

Innym, bardzo popularnym typem biokominków dwustronnych są biokominki stojące. Te, najczęściej mają postać podłużnych, kwadratowych lub eliptycznych kominków na biopaliwa, które można z powodzeniem wykorzystać na przykład na środku salonu lub innego pomieszczenia. Symetryczny kształt oraz piękny wygląd, sprawiają, że ten typ biokominka sprawdza się doskonale jako centralny element pomieszczenia. Popularne jest również ich wykorzystanie poza budynkiem, czyli na przykład na werandzie, tarasie, w ogrodzie, gdzie konieczne jest wykorzystanie przestrzeni, a także umiejętne dobranie biokominka do stosownego jego wykorzystania.

Biokominki dwustronne często występują również w formie wiszącej. Przybierają postać kwadratów, prostokątów, elips lub ewentualnie symetrycznego koła lub kuli. W zależności od zastosowania mają obudowy odkryte, półodkryte lub też są całkowicie zabudowane. Podobnie jak poprzednie typy dwustronnych biokominków, wiszącą ich wersję można także wykorzystać niemalże wszędzie, począwszy od wnętrz, gdzie doskonale sprawdzą się w dużych salonach, poprzez sypialnie, a nawet wielkopowierzchniowe łazienki, aż po werandy, balkony czy też ogrody, gdzie zastosowanie wiszącej wersji biokominka staje się coraz bardziej popularne.

 

Konstrukcja, obudowa oraz wkład w biokominkach dwustronnych

Istotnym elementem biokominków dwustronnych jest ich konstrukcja, budowa, wkład, obudowa oraz aranżacja. Większość tych biokominków cechuje się symetryczną budową z każdej ze stron lub z dwóch stron. W zależności oczywiście, czy jest to kominek na biopaliwa przeznaczony do zabudowy, do podwieszenia, czy też do wolnego ustawienia na podłodze. Konstrukcja takiego urządzenia najczęściej składa się z wkładu, który posiada ochronną obudowę. Często w biokominkach symetrycznych stosuje się szyby ochronne, które stanowią jednocześnie obudowę i osłonę dla wkładu. Same obudowy oczywiście są przystosowane do określonej aranżacji. W naszym sklepie posiadamy kilkanaście różnych wersji kominków do zabudowy o charakterystyce symetrycznej. W zależności od ich kształtu, wykończenia, zastosowanego materiału oraz przeznaczenia, są one dostosowane zarówno do:

- aranżacji w nowoczesnym stylu, w nowoczesnych wnętrzach,

- aranżacji we wnętrzach mieszanych,

- aranżacji we wnętrzach klasycznych, retro, industrialnych,

- aranżacji w ogrodach, na werandach, tarasach czy balkonach.

 

Tak szeroka oferta pozwala z powodzeniem dobrać i dostosować biokominek symetryczny do indywidualnych potrzeb, związanych zarówno z aranżacją, jak również usytuowaniem biokominka we wnętrzu lub też na zewnątrz budynku. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą najwyższej klasy biokominków symetrycznych.