Biokominki klasyczne

Pokaż
Sortuj wg

Antyczny Stone Portal - biokominek stojący, portalowy, kamień

Już od: 8 400,00 zł

Palnik, wkład do tradycyjnego kominka 500 mm, simplebox

1 030,00 zł

Palnik, wkład do tradycyjnego kominka 400 mm, simplebox

830,00 zł

Biokominek portalowy wolnostojący INPORTAL 2 biały

4 450,00 zł

Biokominek portalowy wolnostojący INPORTAL 1 czarny

4 950,00 zł

Biokominek portalowy wolnostojący INPORTAL 1 biały

4 950,00 zł

Antyczny Pirgon - biokominek portalowy, marmurowy, kamień

11 500,00 zł

Antyczny Stone 250 - biokominek klasyczny, wolnostojący, kamień, kolor sahara

Już od: 6 900,00 zł

Antyczny Marble - biokominek portalowy stojący z marmuru

Już od: 8 500,00 zł

Palnik, wkład do tradycyjnego kominka 600 mm, simplebox

1 130,00 zł
Pokaż
Sortuj wg

Klasyka w dobrym stylu – biokominki klasyczne

Biokominki to urządzenia stosunkowo nowoczesne, bowiem do sprzedaży trafiły w latach 90-tych XX wieku i dopiero teraz zdobywają uznanie, są jednocześnie urządzeniami, które mają emitować ciepło, przy jednoczesnym imitowaniu wyglądu klasycznego kominka na drewno Oczywiście zależność ta nie jest koniecznością, przy nowoczesnym i pięknym wyglądzie kominków na biopaliwa, projektanci wnętrz nie mają na celu upodobnienia go do kominka klasycznego, niemniej jednak biokominki klasyczne z wyglądu, sposobu zabudowy oraz efektywności mają przypominać klasyczny kominek, w którym stosuje się drewno do ogrzewania i którego budowa przypomina sporej wielkości, mocną i twardą konstrukcję.

Zadbaliśmy o to, aby nasi klienci mieli dostęp do typowych klasycznych kominków na biopaliwa, które wykonane są w starym, klasycznym i gustownym stylu.

 

Zalety biokominków klasycznych

Każdy, kto wie, jak wygląda biokominek klasyczny z pewnością zastanowi się, jaki jest cel jego montażu, skoro można zamontować typowy kominek na drewno? Tutaj po raz kolejny przychodzi nam z pomocą kwestia tego, że biokominki klasyczne, jak każde inne kominki na biopaliwa nie wymagają zastosowania żadnych przewodów wentylacyjnych i spalinowych. Jednocześnie więc, osoba, która ma chęć posiadania kominka w mieszkaniu, kamienicy czy też w domu, w którym nie przewidziano przewodu spalinowego, może go posiadać, cieszyć się jego klasycznym i pięknym wyglądem i tym samym budować znakomitą atmosferę każdego pomieszczenia. Przyznać jednak trzeba, że przeznaczeniem biokominków klasycznychsą przede wszystkim piękne, wykonane w stylu klasycznym salony, gdzie te doskonale sprawdzą się jako zastępniki dla kominków tradycyjnych. Wracając jednak do zalet biokominków klasycznych, to jest ich znacznie więcej, oto kilka z nich:

- tania, prosta i wytrzymała konstrukcja. Biokominki w stylu klasycznym charakteryzują się prostą konstrukcją z wkładem oraz obudową, która dodatkowo może być ozdobiona. Najczęściej jednak montuje się je bezpośrednio we wnęce lub w ścianie, co sprawia, że ozdabia się jedynie zabudowę biokominka klasycznego,

- duże gabaryty, co sprawia, że biokominek wygląda na postawny, a ponadto doskonale spełnia rolę dodatkowego ośrodka grzewczego. Kiedy dodamy do tego fakt, że tak duży wkład daje dużo ciepła, a jest znacznie wydajniejszy niż kominek na drewno, wówczas otrzymamy idealny ośrodek do dogrzewania domu lub mieszkania zimą lub jesienią,

- klasyczne wykonanie sprawia, że biokominki klasyczne praktycznie nie różnią się od tych na drewno. Duże, masywne i jednocześnie pięknie wykonane, osadzone w ścianie lub wnęce mogą pełnić rolę idealnych kominków, które dodatkowo są tak samo funkcjonalne jak te tradycyjne,

- łatwy i tani montaż, to największa zaleta biokominków klasycznych. Do złudzenia przypominają one te na drewno, jednak nie wymagają dodatkowego przewodu kominowego, co daje oszczędność nawet kilku tysięcy złotych. Nie wymagają specjalnych warstw ochronnych, co daje dodatkową oszczędność. Nie wymagają wentylacji i przewodu doprowadzającego dodatkowe powietrze. Jednym słowem są idealne w zastosowaniu w mieszkaniu czy kamienicy.

 

Jak widać zalet biokominków klasycznych jest całe mnóstwo. Należy wspomnieć też, że tego typu biokominki są doskonałym uzupełnieniem, a nawet mogą być głównym elementem aranżacji salonu. Kominek trzeba czyścić, konserwować, często powoduje on dużo dymu i wymaga sporej inwestycji. Biokominki klasyczne – wręcz przeciwnie, kupujesz raz, lejesz paliwo i możesz korzystać bez żadnych obaw.

 

Biokominek klasyczny w salonie

Nie trzeba ukrywać, iż głównym przeznaczeniem biokominków klasycznych jest salon. Jako, że są to duże, o sporych gabarytach biokominki, często zastępują te tradycyjne – drewniane. Nic więc dziwnego, że w salonie sprawdzą się idealnie. W sypialni biokominek powinien być mniejszy i delikatny, a klasyczne wykonanie biokominka niejako determinuje jego przeznaczenie do salonu.

Nasza oferta obejmuje kilka typów, dużych, masywnych biokominków klasycznych. Każdy z nich przeznaczony jest bezpośrednio do zabudowy, jednak to od naszych klientów zależy, w jaki sposób zabudowa będzie wykonana i w jakim stylu biokominek zostanie zabudowany.

 

Umieszczenie biokominka w salonie zależy głównie od aranżacji wnętrza, jednak nie warto ukrywać, iż duże gabaryty będą sprawiały, iż urządzenie to będzie rzucać się w oczy. Ważna jest więc prawidłowa harmonia, tak aby biokominek albo uzupełniał całą aranżację, albo też stanowił swoistą podstawę do dalszej aranżacji. Oczywiście powszechnie spotyka się biokominki, które są salonowym oczkiem. Nic dziwnego, to piękne, gustowne i bajeczne urządzenie pomoże w budowaniu klimatu, dogrzeje i doskonale uzupełni wnętrze, będzie stanowiło o jego pięknie, zbuduje klimat i zapewni ciepło w najzimniejsze dni. Polecamy biokominki klasyczne.